Keep Young & Beautiful, אנטי אייג'ינג

גיל המעבר – הגיע הזמן להפסיק לפחד מטיפול הורמונלי

בכיתי, התעצבנתי, שמנתי ולא הבנתי מה עובר עלי.

מה למדתי על גיל המעבר? ומה כל כך מטעה בשם שלו? ואיך כל זה קשור להשמנה, לעייפות ולפסימיות.

למה אני מרגישה ככה? גיל המעבר? איך זה קשור?

אז ככה מרגיש גיל 47? הייתי שואלת את עצמי, מנסה להבין ולהסביר לעצמי מה קורה לי ולא ידעתי מה לעשות עם התשובות. ידעתי שאני שונה, עצובה, עצבנית, עייפה ובאופן כללי נמצאת על סף בכי או התפרצות כעס מפחידה. רוב הימים הרגשתי שענן התיישב לי בראש ואני מתהלכת בעולם כמו בתוך ערפל שמתפוגג וחוזר מתפזר וחוזר. האשמתי את כולם ואת הכל והיו לי אלף סיבות, כמה מהן מוצדקות, למה אני מרגישה ככה. כולם  לא הבינו אותי, כולם עצבנו אותי וכשזה הגיע למצב שבבית התחילו להסתובב סביבי על קצות האצבעות ומצאתי את עצמי מבלה יותר ויותר זמן במיטה כי הרגשתי עייפה כל הזמן, הלכתי לרופא והוא רשם לי את כדור הפלא  ציפרלקס. באותו ביקור אצל הרופא לא נשאלה אף שאלה או נעשה ניסיון לברר מצב הורמונלי. אז גם אני  לקחתי את כדור הפלא ציפרלקס שאמור לפתור לנו את כל הבעיות ולהפוך אותנו למאושרות שוב. כן, לתקופה מסוימת הוא קצת השפיע לטובה אבל לא פתר את הבעיות, כי הוא לא טיפל במקור הבעיה: השינויים ההורמונליים וההשפעה שלהם על הגוף שלנו. גם אני שמעתי על גיל המעבר אבל לא הבנתי איך הוא קשור אלי, כי אני, הרי אני מקבלת מחזור ואין לי גלי חום וגיל המעבר בתפיסה שלי היה קשור לנשים מבוגרות שחם להן כל הזמן והן מסתובבות עם מניפה, אז איך זה קשור אלי? ועד כמה הייתי שם בפנים? כמו רוב הדברים שמשנים את חיינו הבנתי במקרה.

חברה הציעה לי להצטרף אליה להרצאה של רופאה גינקולוגית שהגיעה מארה״ב ומדברת על גיל המעבר ועל טיפול בהורמונים טבעיים, זה היה לפני שנתיים כשהייתי בת 47, מה שידעתי על גיל המעבר הסתכם בהפסקת המחזור החודשי ובתופעת גלי חום ומה שידעתי על טיפול בהורמונים הוא שזה מסוכן ויכול לגרום לסרטן. אם הידע המוגבל הזה הגעתי להרצאה שהתקיימה במרכז מורגנשטרן בכפר שמריהו ועל הבמה עלתה אישה מלאת חיים שאת גילה אסור לגלות כיוון שהיא מגדירה עצמה כחסרת גיל ובצדק! ד״ר פרודנס הול היא אישה יפיפייה מלאת אנרגיה שכל כולה מקרינה בריאות, נעורים ואנרגיות כובשות והיא משדרת קלילות וגמישות וכוח ועצמה נשית. מה ששמעתי באותה הרצאה הפתיעה אותי כלכך שאם כמו בסרטים המצוירים היו באמת נורות שנדלקות לנו מעל הראש, ברגע של הארה, הרי שבאותו ערב הן היו מהבהבות ללא הרף.

גיל המעבר??? – איך זה קשור אלי? איך זה קשור אל מה שעובר עלי?

למחרת כבר ישבתי בפגישה עם ד״ר פרודנס הול, כשאני מרגישה הקלה, ההקלה הזו שמרגישים כשפתאום יש תשובות והסבר למשהו מטריד ומכאיב שקשה להסביר, ד״ר פרודנס הסתכלה בבדיקות הדם שלי ובמיוחד על רמות ההורמונים והסבירה לי את מה שמטעה כלכך את רובנו, רוב הערכים היו בתחום הנורמה, אבל מאוד נמוכים, מה שרוב הרופאים מאבחנים כתקין, היא לא מקבלת, וטוענת שהערכים צריכים להישאר תמיד בממוצע העליון כדי שנמשיך להרגיש טוב. עיקר האבחון של ד״ר פרודנס נעשה באמצעות שאלון ושיחה, כי מה שקובע באמת הוא איך את מרגישה, פיזית ונפשית וכך למדתי שגם בעיות בשינה, עלייה במשקל למרות הדיאטות והספורט!! כל השינויים במצב הרוח והרגישות וכן גם ירידה מטורפת בחשק המיני, כולם קשורים לשינויים ההורמונליים.

התחלתי את הטיפול בהורמונים טבעיים לפני כשנתיים, היום אני בת 49 ואני מרגישה מצוין! טפו,טפו,טפו… כל התופעות שסבלתי מהן נעלמו, מזל שרשמתי במחברת איך הרגשתי כשהתחלתי את הטיפול, אני זוכרת שהרגשתי רע, אבל רק כשקראתי במחברת את רשימת התופעות ממנה סבלתי הבנתי עד כמה מצבי השתפר.

הרשימה שלי של התופעות מהן סבלתי…מזל שרשמתי

לא כולן אוהבות לדבר ולחלוק את מה שעובר עליהן, אני מבינה, זה באמת אישי ואינטימי, אני רואה חברות שסובלות וכשאני מספרת להן על האפשרות לטיפול הורמונלי הן נרתעות ומסתכלות עלי כאילו הצעתי להן לנסות רעל. הפחד מהורמונים מאוד מושרש וזו הסיבה שבחרתי לספר ולחלוק, אני לא רופאה ואין לי ידע רפואי, אני חולקת כאן את החוויה והסיפור האישי שלי כי עצוב לי לראות כלכך הרבה נשים סובלות כשהן חושבות שאם רק יהיו עוד קצת גיבורות ועוד קצת חזקות זה תכף יעבור כי הרי גיל המעבר עובר, נכון? אז זהו שהוא לא עובר, השם שלו מטעה, ברגע שהגענו לגיל הזה נכנסנו למסלול בילתי הפיך, רמות ההורמונים מתחילות לרדת והמגמה של הירידה תמשיך עד הסוף, אנחנו ממשיכות לעבור אותו לכל אורך השנים ופשוט מתרגלות לחיות עם התופעות האלה. אנחנו שוכחות איך היינו פעם בדיוק כמו שאני שכחתי עד כמה הרגשתי רע עד שמצאתי את הרשימה שכתבתי במחברת, ההורמונים שלנו ימשיכו לרדת ובמקביל יגיעו המחלות, זהו גרף שהרבה מחקרים מוכיחים אותו – הירידה בהורמונים שווה לעלייה במחלות לב, חסימת כלי דם, כולסטרול גבוה, דמנציה ועוד ועוד

אני ממליצה לכן לקרוא וללמוד את התחום, להבין עד כמה האסטרוגן והפרוגסטרון חשובים וחיוניים לנו כדי להשאר בריאות, צעירות ויפות. אל תוותרו, תשאלו ותקראו על ד״ר פרודנס הול ועל השיטה שלה לטיפול בהורמונים טבעיים, המרכז של  ד״ר פרודנס  https://www.thehallcenter.com/ The Hall Center נמצא בסנטה מוניקה בקליפורניה ובימים אלה היא פותחת את המרכז הראשון מחוץ לארה״ב כאן בישראל! בשיתוף פעולה עם ד״ר ראול רודריגז Wellness for good life,  מה שמקל מאוד על האפשרות להגיע לייעוץ, ללמוד ולשאול את כל השאלות.

אני שוב מבקשת להדגיש את העובדה שזוהי המלצה המבוססת על הניסיון האישי שלי, כפי שכתבתי אני לא רופאה, ההמלצה שלי היא ללכת להתייעץ עם רופא ולא לוותר גם כשמציעים לך נוגדי דיכאון כמו ציפרלקס, להתעקש ולבדוק את המפה ההורמונלית שלך וכמובן בפעם הבאה שד״ר פורדנס מגיעה לארץ לא לפספס את ההרצאה שלה.

בימים אלו יצא לעור בעיברית הספר ״קורנת עכשיו ולתמיד״, של ד״ר פרודנס הול

זו אני חולקת עם הקהל את החוויה האישית שלי בהרצאה של ד״ר פרודנס הול
עם ד״ר פרודנס הול בהרצאה על הטיפול בהורמונים מותאמים ביולוגית.